Ramazan-ı Şerif 2014 Başladı

 
ramazan_salihtaner
11 Ayın Sultanı Ramazan Ay’ının İlk Günü Bugun.  Dün gece  Niyet ettik Oruç tutmak için ve Hayırlısıyla İslam Dinimizin bir Şartını* Yerine getireceğiz Allah’ın izniyle.buzamana kadar hep eksik tuttum bazen uyanamadım bazende üşengeçliğim üstün çıktı yalan değil. Ama biliyorum ki şu kısa fani hayatta bunları da çiğner geçersek Ahiret günü için ne zaman ve nasıl bir hazırlık yapabiliriz ki ?. Yada bir sonraki ramazanda oruç tutabileceğimizin garantisini kim verebilir?. Hatta hayatta olacağımızın..
Tabiki kimse zorla yaptırılmaz bu işler. Ama Herkesi Oruç tutmaya davet ediyorum. Ben bir aşçı olarak yemeklerin içinde adeta dans ederken bunu başaracağıma inanıyorum.. siz neden yapamayacaksınız ki.
Hem Sevap Kazanmak hemde bizi izleyen küçüklerimize güzel birer örnek olmak için.. Ramazan-ı Şerifiniz Hayırlı Olsun. Allah Kabul Etsin..
İzmirde saatin 20:51 olmasını bekliyoruz 🙂 Hadi hayırlısı.. Su gibi akıp giden yıllara kıyasla, birkaç saat nasıl geçecek diye düşünmeye gerek yok.. İyi İftarlar 🙂
*İslamın Şartları : Şehâdet etmek, namaz kılmak, zekât vermek, oruç tutmak ve hacca gitmektir