Motor'la memleket turu

Aslında anlatılacak o kadar çok şey var ki.. Ama uzun uzun anlatmaya üşeniyorum, o nedenle çektiğim birkaç fotoğraf bana yardım edecek. tam 40 gündür izmir Crowne Plaza otelde yaptığım stajım bitince, 9 eylül ve mezuniyet arasında sadece tarihler ve dilekçeler kaldı. Tabi bu sırada sonuçlarının 1 hafta içerisinde açıklanacağını umduğum dikey geçiş sınavını beklemem gerekiyordu. Tabi bu sonuç benim için önemli olacağından, stajımı bitirdiğim ve çalışmaya devam etmek te istediğim otele (sınav sonucu belli olana kadar) iş başvurusu yapamayacaktım, ki yapmadım zaten.. Çünkü sınavdan güzel sonuç gelirse vede okula yerleşebilirsem, önce eğitim diye düşündüm. Eğer olumsuz bir sonuç olursa da açık öğretime yönelip, aynı anda çalışacaktım da. Bu sırada oluşan 1 haftayı da tatil ilan ettim kendime ve atladım motoruma gezdim. Kısacası söylemem gerekirse,
Selçuk kalesi ile başladı……
SDC10987
Kuşadası Kalesi İle son buldu.Bu iki kalenin arasında ortaklar, sazlıköy,söke gezebildiğim kadar gezdim, görebildiğim tüm tanıdıkları gördüm. Bir o kadar göremediklerimde oldu tabi ama artık onlarıda başka zaman inşallah.
SDC10989

Son durak Kuşadası Kadınlar Denizi’nde Ufuk Enişte’yi ziyaretim oldu. Zaten fotoğraf makinasını çıkarmayı da orada akıl edebildim 🙂 Sağolsun beni çok iyi misafir etti.

SDC10996

Genç aşçılarımızın elleri gerçekten marifetli, pideler, pizzalar ancak bu kadar iyi yapılabilirdi. Üstelik otellerden alışmış olduğum gibi, hamurları da önceden yapıp dondurma gibi bir durum da yok. Hamurlar günlük olarak açılıyor, ve hemencik taze hamurla pidenizi yiyorsunuz.

SDC11001

Kuşadasına yolunuz düşerse; Kadınlar denizinde Can Retorant’a uğramalasınız, Gidince mutlaka nedenini anlarsınız.
Ben artık evdeyim ve motor kullanmanın da vermiş olduğu yorgunlukla balkonda uzanıyorum. Yarın ilk işim, DGS falan beklemeden, iş görüşmelerine başlamak olucak. artık hangisi önce tutarsa, nasip kısmet (=
Hadi kalın sağlıcakla (-;