Ege Mutfak Zirvesi

aa

Bir süre önce yeniasır gazetesinde reklamını gördüğüm 1.Ege Mutfak Zirvesi 19 aralıkta İzmir Fuar’da gerçekleşti. Yapılan Panel’in içerisinde bulunan Yemek Yarışmasına Katılmak benim için ani bir karardı 🙂 .Yöresel yemekleri geleceğe taşıma amacı olan yarışma için karar verdiğim yemek (bal)kabak köftesi oldu. Çocukken annemin bana yapıpta en severek yediğim lezzetlerden birisidir çünkü. Yanında da her zamanki gibi Pekmez ikram ettim. Çünkü pekmeze banarak yemek kadar enfes bir şey olamaz.
Tabi yemekelrin evde yapılıp getirileceğini öğrenince biraz hayal kırıklığı yaşadım 🙂 Artık birçok ev hanımı rakibim olacaktı ve olduda. ben orada yapacağımı düşünerek bir şansım var derken, katılım sayısıda beklediğimden çok fazla çıkınca malesef benim kabak köftem, şevketi bostanların, nohutlu böreklerin önüne geçemedi .
Dereceye giremeyip Vestelden şahane fırınları kaçırdım evet (: ama Çok güzel vakitler, çok tatlı insanlar ve birbirinden lezzetli yemekler tanıdım. Bunun dışında Hatıra olarak bir önlüğüm ve yakında çıkacağını söyledikleri, Benim resimli tarifimde bulunan bir yemek kitabı kazandık 🙂 Dilerim ki önümüzdeki yıllarda da yapılır. Ben yarışamasam bile mutlaka takip edicem.