Öğrenci Usulü Maliyet Analizi

Hergün öğlen gittigimiz öğrenci dostu, dönerci abiler ve ablalarımız bizlere kızdığından mı yaptılar bilmiyorum ama nedense donere zam yapmışlar. Her gidişimizde oturacak yer bulmakta zorlandığımız ama yinede masa boşalmasını bekleyip, dürümümüzü yediğimiz, hatta servis çok geç olsada onları sevdiğimiz bu yerden ayrılma sebebi oldu bu zam.İlk başlarda aynı fiyata tekamül eden ikame mallara yöneldik.(Arada kelimelerimizi seçmeliyiz ki üniversiteli olmanın farkını sergileyelim). Okulun kantinindeki pizza menu buna örnek mesela.3 tl ile gazlı içecek, ufak boy pizza ve pizzanın üzerine konulan patates kızartmaları ile idare ediyorduk. Ama hergün aynı şeyler insanı sıkıyor, hergün 3 lira da öğrencinin cebini sıkıyor.


Sonunda mesleğimizide elimize alıp, bu duruma bir çare bulduk. 2 günlük denemeden sonra evde pişir okulda ye yöntemini uygulamaya başladık. Kendi evi olan tek ben oldugumdan, pişirme görevide benim oldu.2 günlük yaptıgım yemekleri ve maliyetlerini aşağıya yazıyorum. Yorum size kalsın. Deyin bakalım iyimi ettik, kötümü…

  1. 1. gün – Peynirli poğaça – maliyet=2.50 TL  – Doyan 3 kişi… Kar Miktarı = 9-2,5 =6.50 TL
  2. 2.gün – Portakallı Kek – maliyet =2.00 TL  – Doyan 3 kişi…  Kar Miktarı = 9-2= 7.00 TL