Google Türkiye’den logo yarışması

23 Nisan’da Google’ın logosunu siz tasarlamak ister misiniz? O zaman ..

Google 23 Nisan’da anasayfada yayınlanacak logoyu belirlemek üzere Türkiye genelinde “Google Logo Yapsana” yarışmasını http://www.google.com.tr/logoyapsana adresinde başlattı. Google yetkililerinden oluşan jürinin oyları ile birinci seçilecek logo 23 Nisan günü Google Türkiye ana sayfasında Google logosu yerine kullanılacak.
Geçen yıl ilk defa 23 Nisan’da Türkiye için özel bir logo yayınlayarak Türk çocuklarının 23 Nisan’ını ve Ulusal Egemenlik Bayramı’nı kutlayan Google, bu yıl da bir ilke imza atarak Türkiye genelinde “Google Logo Yapsana” yarışması başlattı.
Herhangi bir yaş sınırlaması olmayan ve 23 Nisan’a özel logo tasarlamak isteyen herkese açık olan “Google Logo Yapsana” yarışmasına katılmak için ilgili adrese girip kayıt olmalı, tasarımları internet ortamında 31 Mart tarihine kadar göndermelisiniz.
Yarışmada birinci olarak belirlenen logonun yaratıcısı Apple iMac bilgisayarın da sahibi olacak. Dereceye giren ilk 10 kişiye Google Lava lambası, başarı gösteren 30 kişiye de katılım sertifikası verilecek.
“Google Logo Yapsana” yarışması ile ilgili açıklama yapan Google Türkiye Pazarlama Direktörü Mustafa İçil; “Google Logo Yapsana” yarışması ile her yaştan katılımcıya logo tasarımları ile bu özel günün ruhunu paylaşma fırsatını sunduklarını söyledi. İçil sözlerine söyle devam etti: “Yarışmada birinci seçilecek logoyu Türkiye ana sayfasında yer verme sebeplerimizden biri Türk internet kullanıcılarının Google’ın özel logolarına gösterdikleri inanılmaz ve sürekli ilgidir. 23 Nisan logosu Google’ın Türkiye pazarına verdiği önemin ve bağlılığının bir göstergesidir ve birinci seçilecek tasarım umarım tüm kullanıcılarımızın beğenisini kazanır”.