Uzayda seks mi!

Amerikalı ve Rus astronotlar dünya dışında cinsel ilişkinin nasıl olacağını incelemek için uzayda 10 farklı pozisyon denemiş.
Amerikalı ve Rus uzay uzmanlarının dünya dışında cinsel ilişkinin nasıl olacağını incelemek için 1996 yılında iki astronota uzayda seks deneyimi yaşattığı ortaya çıktı. İnsan ırkının uzayda varlığının sürdürmesi amacıyla hazırlanan projede önce bilgisayar simülasyonunda 20 seks pozisyonu tek tek incelendi.

Sadece 10 pozisyon uzayda mümkün!
Bunlardan 10’unun uzayda gerçekleştirilebileceği sonucuna varıldı. STS-XX kod adı verilen projede kimliği açıklanmayan biri Rus diğeri Amerikalı iki astronot uzayda bu pozisyonları denedi ve sadece dördünde başarılı oldu. Sekste en çok tercih edilen misyoner pozisyonun uzayda imkansız olduğu belirlendi. Görüntüler videoya alındı ve NASA tarafından arşivlendi.

3 kadın astronattan biri
Bu dönem içinde Amerika ve Rusya uzaya ikişer misyon gerçekleştirdi. Seks deneyimini o dönemde uzaya giden Yelena Kondakova, Bonnie J. Dunbar ve Ellen S. Baker üç kadın astronottan birinin yaşadığı sanılıyor.